021-40440433

برل های دو فلزی

در فرآیند اکستروژن، به ویژه در اکسترودهای با نسبت طول به قطر و فشار کاری بالا، اکسترود مواد همراه با سایش در اسکرو (ماردون) و سیلندر (برل) دستگاه می باشد. این شرایط برای مواد با خورندگی بالا شدیدتر بوده و علاوه بر سایش سبب خوردگی ماردون و سیلندر دستگاه می گردد. از طرفی لزوم دقت ابعادی در سیلندر و ماردون برای رسیدن به کیفیت مطلوب مواد خروجی، اهمیت این قطعات را دو چندان نموده است. به منظور برطرف کردن این مشکل، شرکت های تولید کننده اکسترودر، تحقیقات گسترده ای در زمینه خواص مواد مختلف جهت مقاوم سازی قطعات در برابر سایش و خوردگی نموده اند. این امر منجر به استفاده از رنج وسیعی از مواد مختلف در تولید سیلندرهای اکستروژن شده است. اگرچه این امر تا میزان زیادی مشکل سایش و خوردگی سیلندر را حل نموده و باعث افزایش عمر سیلندر می شود، اما هزینه بالای این مواد عملا توجیه اقتصادی استفاده از این سیلندرها را از بین می برد. به منظور ایجاد توجیه اقتصادی، شرکت های مختلف اقدام به عرضه سیلندرهای دوفلزی دارای بوش داخلی (لینر دار) نموده اند. 

این امر سبب افزایش عمر سیلندرهای اکستروژه به میزان چند برابر در مقابل افزایش هزینه قابل قبول این قطعات شده است.

بوش های داخلی سیلندرها بسته به کاربرد دستگاه اکسترودر، از مواد مختلف ساخته و عرضه می گردد. فولادهای ابزار با سختی و خواص ضد خوردگی و سایش بالا، استفاده از متالورژی پودر برای تولید سوپرآلیاژهای با مقاومت های بسیار بالا و همچنین سایر آلیاژهای فولاد مانند فولادهای نیتراته و سمانته، برخی از مواد استفاده شده در تولید این سیلندرها می باشد. شایان ذکر می باشد در مورد آخر، استفاده از بوش در داخل سیلندر عملا تاثیر زیادی در افزایش عمر سیلندر نداشته اما به دلیل سهولت در تعویض بوش، امکان تعمیر سریع و ارزان سیلندر میسر می گردد.

شرکت بهپو فناوری نوین با در اختیار داشتن دانش تولید سیلندرهای دوجزیی، آماده ارایه انواع سیلندرهای دوفلزی برای اکسترودرهای تک و دو ماردون می باشد.

 

 

ویژگی­ها

مزیت­ها

استفاده از آلیاژها با خواص ضد سایش و خوردگی بالا

عمر بالاتر در مقایسه با سیلندرهای رایج

تلرانس هندسی دقیق

سهولت تعمیر سیلندر به دلیل تعویض راحت بوش

انتقال حرارت بالا به دلیل تطابق هندسی دقیق

قابلیت تطبیق کامل بر اساس مواد فرآیند