021-40440433

اشکال مختلف پاکتهای بسته بندی

دستگاه های بسته بندی عمودی که از آنها با نام دستگاه های پرکن یا "فرم فیل سیل" یا Vertical Form Fill Seal Machines یاد می شود، به منظور بسته بندی انواع مواد پودری گرانولی و مایعات مورد استفاده قرار می گیرند.

همانطور که از نام این دستگاه ها مشخص است اولین وظیفه ی آنها شکل دهی به بسته ی مورد نظر می باشد. برای این منظور اصلی ترین جزء این دستگاه یقه ای نام دارد که وظیفه ی ایجاد شکل کلی بسته را بر عهده دارد. همچنین انواع لبه ها برای ایجاد خطوط روی بسته می توانند به کار گرفته شوند. ضمن اینکه از اتوهای فلزی که دمای آنها توسط المنتهای دمایی و سنسورهای دقیق مورد کنترل قرار دارند برای اتو کردن لبه های مختلف بسته ها استفاده می شود. این اتوها می توانند افقی عمودی و یا حتی مورب باشند. 

به طور معمول برای بسته بندی مواد پودری در بسته های کوچک مانند ادویه جات از بسته های سه طرف دوخت یا چهار طرف دوخت استفاده می شود. برای بسته بندی مایعات در بسته های کوچک 10 تا 50 گرمی مانند سس، رب یا آبلیمو از بسته های ساشه یا استیک پک استفاده می شود که در اشکال زیر قابل مشاهده می باشند.

 

شاید رایجترین نوع پاکتهای بسته بندی خصوصا برای موادغذایی، پاکتهای بالشتی یا Pillow pack باشد. از این پاکتها برای بسته بندی انواع پفک، چیپس، ذرت، غلات حجیم شده، قند و شکر و ... استفاده می گردد. پاکتهای بالشی در سه نوع بالشتی ساده، بالشتی یقه دار و بالشتی یقه دار ایستاده مورد استفاده می باشند که تولید کننده با سلیقه ی خود اقدام به انتخاب آن می نماید. در زیر تصاویر این پاکتها نشان داده شده است:

 

 پاکتهای مکعبی نیز نوع جدیدی از پاکتها هستند که به معمولا برای موادی که نیاز به چیده شده به صورت ایستاده در قفسه های فروشگاه ها را دارند به کار برده می شوند. این نوع پاکت نیازمند اجزای پیچیده تری در دستگاه بسته بندی برای شکل دهی نیاز دارد. معمولا برای این نوع از پاکتها از 4 یا 5 اتوی عمودی برای اتوی لبه های چهارگانه و از یک اتوی افقی برای بستن بالا و پایین بسته استفاده می شود. این نوع از پاکتها در دو نوع معمولی و دسته دار تولید می شوند که تصاویر آنها در شکل زیر نشان داده شده است:

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.